Нефтохимик с 4-а поредна победа в Суперлигата след 3:0 над Пирин

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) постигнаха 4-а поредна победа в Суперлигата. Воденият от треньора Петър Дочев тим се наложи у дома над Пирин (Разлог) с 3:0 (25:21, 25:21, 26:24) в мач от 4-ия кръг, игран тази вечер в зала "Младост".

По този начин бургазлии продължават да са еднолично начело във временното класиране с 12 точки след 4 победи от 4 мача, а Пирин е 5-и с 6 точки след 2 победи и 2 мача, но преди останалите срещи от кръга утре. В следващия 5-и кръг Нефтохимик гостува на шампиона Марек Юнион Ивкони, който тази вечер загуби драматично от ЦСКА с 2:3. Разложани пък ще са домакини на новака Тетевен Волей. Срещите са съответно следващата събота (21 ноември) от 17,00 часа и в петък (20 ноември) от 17,30 часа.

Мачът бе много равностоен въпреки чистата победа на волейболистите на Нефтохимик. Момчетата на Петър Дочев имаха най-сериозни проблеми в третия гейм, когато изоставаха със 7:10. Те успяха да стопят пасива си и дори дръпнаха с 2-3 точки. Гостите от Пирин съумяха да изравнят при 22:22 и 24:24, но в крайна сметка Нефтохимик измъкна гейма с 26:24, а с това спечели и мача с 3:0.

Най-полезни за Нефтохимик станаха Явор Генов (3 аса, 53% ефективност в атака и 14% перфектно посрещане) и Петър Христов (57% ефективност в атака) с по 13 точки за победата. За тима на Пирин Венцислав Георгиев завърши с 12 точки.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - ПИРИН (РАЗЛОГ) 3:0 (25:21, 25:21, 26:24)
НЕФТОХИМИК 2010: Иван Станев 3, Петър Христов 13, Явор Генов 13, Мартин Пенев 9, Стоян Самунев 10, Николай Къртев 6 - Андрей Николов-либеро (Нено Тошков, Георги Петров 7, Стоян Златев)
Старши-треньор: Петър Дочев
ПИРИН: Николай Кичуков 2, Венцислав Георгиев 12, Боян Иванов 3, Виктор Копанаров 3, Костадин Гаджанов 5, Мартин Кръстев - Петър Каракашков-либеро (Георги Чалъков 4, Йордан Желязков 10, Илиян Божков, Дафин Коцаков-либеро)
Старши-треньор: Иван Дурев.

Статистика: Костадин Барбичуков (скаутмен на Нефтохимик 2010)