Испания се справи с Англия в мач с изумителен гол и невиждан рекорд (видео + галерия)

Европейският шампион Испания надигра с 2:0 Англия в приятелска среща, играна в Аликанте. Десният бранител на Ла Роха Марио Гаспар вкара много атрактивен гол след ножичен удар от 20 метра в 72-ата минута. В 83-ата Сантиаго Касорла удвои. Интересното е, че Икер Касийяс стана първият вратар в световната история, който има 100 мача без допуснат гол за своя национален отбор.

Испания - Англия Висенте дел Боске постави в стартовия състав цели петима футболисти на Барселона - Жерард Пике, Марк Бартра, Жорди Алба, Серхио Бускетс и Андрес Иниеста. В нападение за Ла Роха действаха Диего Коща и Пако Алкасер. Рой Ходжсън се спря на 4-2-3-1. Хари Кейн поведе атаката на британците, подкрепян от Адам Лалана, Рос Баркли и Рахим Стърлинг.

Испания - Англия С началото на мача домакините притиснаха своя съперник. Въпреки това гостите от Албиона първи стреляха опасно: в седмата минута Стърлинг получи пространство по левия фланг, ала шутира извън целта. Териториалното надмощие на "червените" носеше напрежение пред вратата на Джо Харт, но не и достатъчно удари.

Испания - Англия В 16-ата минута Жерард Пике пресече пас, тръгна напред и стреля много опасно, топката рикошира коварно и премина до гредата. В 23-ата Диего Коща получи топката в наказателното поле, подхлъзна се, а след това беше затворен от Крис Смолинг. След изпълнението на корнер Серхио Бускетс можеше да реализира на красивия гол в кариерата си - намери прекрасно топката от въздуха, вратарят не помръдна, а кълбото почти облиза гредата от външната страна.

Испания - Англия В 27-ата минута Тиаго Алкантара се свлече на земята без топка и без контакт от съперник и беше заменен от Сантиаго Касорла. Пако Алкасер (29) и Диего Коща (31) си извоюваха чудесни позиции за стрелба, но отново топката подмина гредата от външната страна на вратата. Акциите на англичаните бяха вертикални и остри, но ударите им не вещаеха заплаха. В 42-ата испанците сбъркаха постепенното изнасяне и Фабиан Делф получи шанс да стреля - в ръцете на Икер.

Испания - Англия В началото на втората част мерниците на футболистите отново не бяха на висота. Нолито се появи в игра и испанците заиграха в схема 4-3-3. В 59-ата минута Диего Коща шутира, а топката излезе в корнер. Две минути по-късно Нолито показа канонада от финтове, а цялото действие завърши с добра намеса на Джо Харт. В 68-ата Хари Кейн излъга голяма част от зрителите, които си помислиха, че има гол. Нападателят на Тотнъм шутира от 21 метра, а топката мина на сантиметри от гредата и се оплете от външната страна на мрежата.

Испания - Англия В 72-ата публиката видя изумителен гол на десния бранител Марио Гаспар. Сеск Фабрегас вдигна топката, а играчът на Виляреал изпълни забележителен ножичен удар и прати кълбото в далечния ъгъл на вратаря, а топката измина повече от 20 метра до голлинията. Това е втори гол за защитника с фланелката на Испания, като първият дойде преди месец. В 76-ата резервата Хуан Мата пропусна да вкара второ попадение, изправил се срещу Харт. В 83-ата Санти Касорла отбеляза за 2:0, препарирайки вратаря с точен удар в долния десен ъгъл. Попадението дойде след хубаво двойно подаване с Нолито. В края на мача Педро Родригес изрита своя съотборник в Челси Гари Кейхил, който беше напусна терена на носилка.

Испания - Англия В края на срещата гостите от Острова изпуснаха да отбележат. Първо в 90-ата минута Уейн Рууни нямаше късмет и след като заби топката в земята, тя тупна върху напречната греда. Добавеното време Икер спаси удар на Кейн и запази своя голям рекорд. Следващите проверки на Испания и Англия са съответно срещу Белгия и Франция.