ЦСКА удари шампиона Марек с 3:2 в дербито на Суперлигата (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболният отбор на ЦСКА записа втора победа от началото на сезона в Суперлигата. Момчетата на треньора Александър Попов успяха да надделеят над шампиона Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:2 (22:25, 25:21, 18:25, 25:21, 15:10) в дербито на 4-ия кръг, играно тази вечер в пълната зала "Васил Симов" в столицата. Срещата започна с минута мълчание за починалите през седмицата бивш съдия Живко Манолов и бивш национал и треньор Александър Тренев.
ЦСКА - Марек
Така "червените" са на 6-о място във временното класиране с 5 точки след 2 победи и 2 загуби, а Марек е 2-и със 7 точки също след 2 победи и 2 загуби, но преди останалите срещи от кръга утре. В следващия 5-и кръг ЦСКА играе срещу Левски, а дупничани са домакини на лидера Нефтохимик 2010 (Бургас), който все още не познава вкуса на поражението след днешната победа над Пирин (Разлог) с 3:0. Мачовете са съответно следващата неделя (22 ноември) от 18,00 часа и в събота (21 ноември) от 17,00 часа.
Наставникът на шампионите от Марек Найден Найденов остави извън игра диагонала Михаел Манджуков и либерото Мартин Божилов заради вирус, който върлува в отбора в последните дни. На техните места започнаха съответно юношеският национал Кирил Котев и Димитър Дулчев. От друга страна Сашо Попов нямаше подобни проблеми и заложи на основната си стартова шестица от началото на сезона.
Двата отбора започнаха равностойно и си размениха по един гейм след 25:22 за шампионите и 25:21 за армейците. И третия гейм тръгна равностойно, но все пак Марек успя да поведе с 16:13 след няколко коварни сервиса на Борислав Апостолов. Това се оказа достатъчно дупничани да поведат с 2:1 след убедително 25:18. За началото на четвъртата част Сашо Попов остави в игра Пламен Шекерджиев и на втория разпределител Владимир Станков, които пусна в края на третия гейм. Това се оказа отличен ход и "червените" успяха да вкарат мача в тайбрек след 25:21. В петия решителен гейм волейболистите на ЦСКА показаха по-силен характер и по-голямо желание за успех и така се поздравиха с крайната победа с 3:2 след 15:10.
Над всички за ЦСКА бе диагоналът Веселин Илиев, който заби 23 точки (3 блока и 56% ефективност в атака), а неостаряващият капитан Ивайло Стефанов добави още 17 точки (2 блока, 4 аса, 42% ефективност в атака и 43% перфектно посрещане) за победата. За шампионите от Марек Димитър Дулчев (1 блок, 1 ас и 48% ефективност в атака) и Георги Елчинов (3 блока, 2 аса, 52% ефективност в атака и 29% перфектно посрещане) реализираха съответно 17 и 16 точки, но и това не бе достатъчно за успеха.
ЦСКА - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 3:2 (22:25, 25:21, 18:25, 25:21, 15:10)
ЦСКА: Георги Сеганов, Веселин Илиев 23, Ивайло Стефанов 17, Яни Георгиев 7, Христо Цветанов 12, Тодор Костов 9 - Антон Василиев-либеро (Пламен Шекерджиев 7, Владимир Станков 1)
Старши-треньор: Александър Попов
МАРЕК: Владимир Лобутов 1, Димитър Дулчев 17, Георги Елчинов 16, Станислав Величков 8, Венцислав Трифонов 8, Борислав Апостолов 7 - Кирил Котев-либеро (Ангел Велков 9)
Старши-треньор: Найден Найденов.

Статистика: Методи Шопов (скаутмен на ЦСКА)

Снимки: ЕМОНА ЦОНЧЕВА, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ЦСКА - Марек 3:2 - ТУК!!!