Везенков не игра при трудна победа на Барселона в Евролигата (видео)

Българският национал Александър Везенков не игра за Барселона в двубоя от V кръг от група „С” на Евролигата срещу Локомотив (Кубан), който каталунците спечелиха изключитено трудно със 72:68.

Най-резултатен за победителите беше Анте Томич, който отбеляза 16 точки, а Томаш Саторански и Алекс Абрин вкараха съответно по 10 и 9 точки.

Донте Дрейпър беше най-резултатен в мача – 20 точки, а Малкълм Дилейни се отличи  18 точки за гостите от Кубан.

Първите десет минути на двубоя бяха изключително равностойни, като единствено отличната игра на Томич, който отбеляза 10 точки през първата четвърт, даде минимален аванс на Барселона – 18:16.

В началото на втория период Сингълтън и Дилейни помогнаха на Локомотив да стигнат до равенството – 28:28, но в оставащото време до почивката каталунците отново поеха инициативата,а Олесон, Томич и Рибас бяха безпогрешни при стрелбите си и дадодха шест точки аванс на домакините след 20 минути игра – 37:31.

Испанският гранд поведе с девет точки в началото на второто полувреме, но след това баскетболистите от Русия се развихриха и след серия от 14:4, гостите вече бяха лидери – 49:48 и всичко трябваше да се реши в заключителната четвърт.

В началото на последните десет минути Локомотив поведе с 57:48, но след това последва нов обрат – серия от 9:0 за домакините, с която резултатът бе изравнен, след което Абрин наниза тройка за 65:63 в полза на испанския гранд.

Разликата от две точки се запази буквално до самия край, като 7.8 секунди преди сирената отборът на Локомотив (Кубан) имаше право на последна атака, но гостите изгубиха топката и последният съдийски сигнал прозвуча при 72:68 в полза на Барселона.