Станимира и Стойка са на полуфинал в София

Станимира Петрова и Стойка Петрова се класираха за полуфиналите на първия женски турнир по бокс "Балкан", който се провежда в зала "София". И двете днес спечелиха по точки 1/4-финалните си двубои в категория до 51 кг. Световната шампионка от Корея 2014 г., но в кат. до 54 кг – Станимира Петрова, победи с 3:0 съдийски гласа тайландката Пеамвилай Лаопеам. В спора за място на финала родената в Асеновград състезателка ще срещне италианката Тери Гордини.

Италианка ще е съперничката и на Стойка Петрова на полуфиналите. В долната част на схемата утре тя ще боксира също за място на финала срещу Давиде Марзия. Последната загуби финала на световното в Корея от Станимира, но и двете слязоха в по-долната категория с оглед на предстоящата догодина Олимпиада.

Във вечерната сесия днес за място на полуфиналите и съответно за медал ще се боксират още 4 българки. При най-леките (до 48 кг) Венелина Поптолева среща Бушен Суила от Алжир, а Севда Асенова играе с украинката Наталия Княз. Габриела Димитрова излиза срещу Дефин Мансими (Фр) в 1/4-финал в категория до 54 кг, а Светлана Каменова среща Хасна Лашгар от Мароко при 60-килограмовите.

Снимка: Getty Images/Guliver