Швейцарски талант получи целувка от противников играч, вижте защо (видео)

Нападателят на Базел Брийл Емболо е считан за един от големите млади таланти на швейцарския футбол. През изминалия уикенд Емболо вкара гол за тима си при домакинската загуба с 2:3 от Грасхопърс в мач от швейцарското първенство, но 18-годишният играч привлече вниманието върху себе си и с нефутболна проява, предизвикваща само аплодисменти.

В 85-ата минута на мача играчите на Базел се опитваха с всички сили да избегнат очертаващото се поражение и бяха организирали атака отляво на противниковата врата. Атаката завърши с удар на футболист на Базел, след който топката срещна тялото на Емболо и излезе в аут. Реферът обаче отсъди ъглов удар и играч на Базел се подготви да го изпълни. И тук младият Емболо показа чиста проба феърплей - нещо, което съвременните футболисти рядко виждаме да правят, особено когато това очевидно би ощетило отбора им, както в този случай. Тийнейджърът обаче каза на рефера, че тъкмо той е играл последен с топката и арбитърът промени решението си, а Емболо бе поздравен от съдията и играчите на Грасхопърс. Един от тях дори награди младока с целувка.

Въпреки поражението, Базел, част от чийто състав е българският национален защитник Иван Иванов, е убедителен лидер в класирането с 10 точки пред втория Грасхопърс след 15 изиграни кръга.