Джентълмена продължава да радва

Световният номер 10 Джо Пери си осигури място на 1/2-финалите на турнира ”Шампион на шампионите” в Ковънтри, след като победи в оспорван мач с 6:5 фрейма носителя на четири световни титли Джон Хигинс. Двамата достигнаха до своеобразния финал в Група 1 след успехи съответно срещу Майкъл Уайт и Алистър Картър. В следващата фаза на надпреварата в ”Рико Арина” 41-годишният Пери ще очаква най-добрия състезател от Група 4. В нея са Шон Мърфи, Бинтао Ян, Нийл Робъртсън и Рори Маклауд.

Двубоят между Хигинс и Джентълмена бе напрегнат, но и качествен, като двамата оставиха в статистиката общо пет халф-сенчъри брейка и една стотачка.

Шотландецът, който е седми в света в момента, взе първата партия в мача, но след това Пери поведе с 2:1 след най-силна серия от 75 точки. В четвъртата част Хигинс изравни, записвайки 66 точки срещу името си. Резултатът се движеше фрейм за фрейм и нито един от двамата състезатели не успяваше да дръпне повече. В шестия фрейм Пери изстреля сенчъри брейк от 112 точки, последван от още 85 няколко минути по-късно за 4:3. Хигинс обаче изравни със серия от 54 точки за 4:4. Нещо повече – Магьосника от Уишоу бе по-стабилен в деветата партия и я спечели, доближавайки се до победата. Хигинс обаче не успя да прекоси финалната права. Пери върна баланса с брейк от 87 точки, след което държеше инициативата и в решаващия 11-и фрейм.  В последната партия Хигинс не се отчете с нито една точка и призна поражението си.