Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Лукойл изчезна за 180 секунди срещу лидера в Израел

Българският шампион Лукойл Академик записа втората си загуба в турнира за Купата на ФИБА Европа, след като отстъпи на лидера в първенството на Израел Макаби Ришон ЛеЦион. “Студентите” играха изключително равностойно на съперника, но не издържаха в края и отстъпиха със 70:84 след убийствена серия от 2-16 за гостите в последните 3 минути.

След днешното поражение българите имат актив от 1 победа и 2 загуби в група Н на турнира, докато баскетболистите на Шарон Друкер са на обратния полюс с 2 успеха и 1 поражение. Следващото препятствие пред българския отбор е Енисей (Красноярск), като срещата е след седмица отново в "Арена Ботевград".

Водени от добрите изяви на високите играчи в лицето на Желко Шакич и Филип Барович, домакините завършиха първата четвърт силно и поведоха с четири точки след нейния край - 20:16.

Във втората част нещата се обърнаха и гостите направиха изумителна серия от 14 безответни точки в първите две минути и половина на този период, след които се откъснаха напред с 10 преднина - 20:30. Силно включване на Павлин Иванов помогна на Лукойл Академик да намали изоставането си, което на почивката бе съкратено до три точки - 36:39.

Българите останаха в ролята на догонващи в резултата през голяма част от третата четвърт, а три минути преди нейния край изоставането им бе 47:54. Точно тогава възпитаниците на Тони Дечев се събудиха и завършиха частта с 11 поредни точки за 58:54 след 30 минути.

Серията нарасна до 14:0, след тройка на Филип Виденов рано през заключителната четвърта, която увеличи разликата до 61:54. В следващите минути играта се изравни, а Макаби настигна Лукойл и отново бе фиксирано равенство - 68:68 три минути преди финалната сирена. Точно тук българите се пропукаха и в оставащите 180 секунди реализираха само 2 точки срещу цели 16 за гостите, които в крайна сметка триумфираха със 70:84.

Желко Шакич вкара 16 точки и овладя 11 борби при днешното поражение на българския първенец. Филип Барович остана с 14 точки, докато Филип Виденов записа 13 точки, 5 бориб, 4 асистенции и 2 отнети топки. Павлин Иванов и Димитър Димитров направиха силни включвания от пейката, съответно с 12 и 8 точки.

Чарлз Райт записа “дабъл-дабъл” за Макаби с 20 точки, 10 борби и 3 чадъра. Дарил Монро добави 18 точки, 7 борби и 4 асистенции, а Марк Лайънс се отчете с 16 точки.

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК - МАКАБИ РИШОН ЛЕЦИОН 70:84 (20:16,16:23, 22:15, 12:30)