Берое се бори, но отново загуби в Балканската лига

Отборът на Берое (Стара Загора) изигра добър мач, но записа нова загуба в Сигал Уника Балканска лига, след като тази вечер отстъпи при гостуването си на КК Кожув с 81:90.

Най-резултатен за българите беше Тихомир Желев с 20 точки, като гардът наниза общо шест точни стрелби от далечно разстояние, а Остин Барнс и Александър Тодорович добавиха съответно по 14 и 13 точки.

Алексей Нешович вкара 23 точки за победителите, а Брендън Пен и Александър Щерьов добавиха съответно по 18 и 14 точки.

Старозагорци изиграха добра първа четвърт, в която демонстрираха висока успеваемост в нападение и това им позволи да поведат 25:18, но през вторите десет минути ситуацията на терена се преобърна на 180 градуса.

Възпитаниците на Любомир Минчев не приличаха на себе си и след като допуснаха поредица от грешки, позволиха на домакините от КК Кожув да спечелят частта с 35:11 и да се откъснат напред със 17 точки - 36:53.

Въпреки сериозната разлика, българите не се предадоха и започнаха да търсят обрат още от първата минута на второто полувреме. Берое успя да стопи пасива си с осем точки след 30 минути игра – 59:68, но в заключителната четвърт устремът на старозагорци бе спрян, като домакините успяха да съхранят крехкия си аванс и да се поздравят с крайния успех – 90:81, като по този начин оставиха българите без победа на тои етап от надпреварата.

КК Кожув – Берое 90:81 (18:25; 35:11; 15:23; 22:22)

КК Кожув: Пен 18, Бръчков 9, Щерьов 14, Главчев 10, Нешович 23 (Апостолов 2, Начевски 8, Делипетров 2, Соколов 4)

Берое: Барнс 14, Гари 8, Мур 9, Ваклинов 9, Раднев (Тодорович 13, Тенчев 3, Гълъбов 2, Желев 2, Карамфилов 3)