Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Скачачи са Атлет и Атлетка на годината в Куба

Ярислей Силва и Педро Пабло Пичардо бяха избрани за Атлетка и Атлет №1 в Куба за 2015 г. Силва спечели световната титла в овчарския скок на планетарния форум в Пекин през август с постижение от 4.90 м. През сезона тя стана и шампионка на Панамериканските игри в Торонто с 4.85 м. През август в Германия Силва подобри личния си рекорд за 4.91 м.

Пичардо пък спечели сребърен медал в тройния скок на планетарния форум в Пекин, стана шампион на Панамериканските игри в Торонто и завърши втори в крайното класиране в Диамантената лига. В началото на сезона Пичардо постигна 18.06 м на турнира от Диамантената лига в Доха, а няколко дни по-късно записа 18.08 м на състезание в Хавана - национален рекорд на Куба.