Минесота прекъсна победната серия на Атланта

Андрю Уигинс изравни рекордните в кариерата си 33 точки за един мач, а Карл-Антъни Таунс добави други 17 при победата на Минесота със 117:107 над Атланта в мач от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Тимбъруулвс спряха серията на Хоукс от седем поредни успеха в редовния сезон, но трябваше да стигнат до късен обрат, след като по-рано в мача загубиха аванс от 34 точки.

Атланта губеше след края на всяка една от първите три четвъртини в срещата, но силна серия и кош на Пол Милсап 3:26 минути преди края донесоха аванс на Хоукс при 107:106. Уигинс обаче отбеляза следващите седем точки в мача, за да предотврати една от най-срамните загуби не само за самия клуб, а и в цялата история на НБА. Джеф Тийг наниза 24 точки за Атланта, а Милсап добави 22.

Джонатан Редик отбеляза шест точки във финалните 55 секунди за победа на Лос Анджелис Клипърс с 94:92 срещу Мемфис в друг мач от програмата на НБА за понеделник вечер. Блейк Грифин добави 24 точки и спечели 12 борби, а Клипърс прекъснаха серия от две поредни загуби.

Стеф Къри отбеляза 22 точки в най-лошата си вечер за сезона, а Голдън Стейт надви Детройт със 109:95. Той пропусна пет от първите си седем стрелби, завършвайки мача 7/18 от игра. Миналогодишният MVP добави пет асистенции и пет спечелени борби към своя актив.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:
Индиана - Орландо 97:84
Филаделфия - Чикаго 88:111
Атланта - Минесота 107:117
Денвър - Портланд 108:104
Сакраменто - Сан Антонио 88:106
Голдън Стейт - Детройт 109:95
ЛА Клипърс - Мемфис 94:92