Чепинец изненада Велбъжд

Отборът на Чепинец (Велинград) постигна изненадваща победа с 1:0 срещу домакините от Велбъжд (Кюстендил) на стадион "Осогово". Първото полувреме завърши без отбелязани голове, а и с малко футболни достойнства, все пак първата по-сериозна възможност дойде в края на полувремето, когато Илиян Генов от гостите пропусна добра възможност да отбележи.

През втората част се случиха и по-интересните неща. В 65-ата минута бившият футболист на ЦСКА Милен Иванов разстреля вратаря на Велбъжд и откри резултата. Това се оказа и единственото попадение в мача, което донесе така важния успех за Велинград. Отборът на Чепинец събра актив от 18 точки и се изкачи до 7-ото място в класирането на Югозападната "В" група, а кюстендилци се свлякоха до 12-ата позиция с 15 пункта.