Лаказет вилнее за Лион за класика над Сент Етиен (видео)

Отборът на Лион постигна важна победа в домакинството си на Сент Етиен от 13-ия кръг в Лига 1. На "Стад Жерлан" домакините се наложиха с 3:0, а и трите попадения в мача реализира нападателят Александре Лаказет в 41-ата, 60-ата и 93-ата минута.

Резултатът в срещата бе открит в 41-ата минута, когато Лаказет бе изведен в наказателното поле и с техничен удар прати топката над плонжа на вратаря за 1:0. В 60-ата минута домакините удвоиха аванса си след като Рафаел да Силва отправи опасен удар, вратарят спаси, но Лаказет бе заел добра позиция и при добавката не сгреши за 2:0. В добавеното време на мача отново Лаказет бе в прегръдките на съотборниците си, като бе изведен зад защитата и оформи своя хеттрик за крайното 3:0.

Така Лион събра актив от 25 точки и си върна второто място в класирането, но все още изостава на цели 10 от лидера Пари Сен Жермен. Сент Етиен пък остава 4-ти с 22 точки в актива си.