Пацо Илиев и Ради Димитров с 90 минути за Ботошани в луд мач със Стяуа

Българите Пламен Илиев и Радослав Димитров записаха пълни 90 минути за своя Ботошани при загубата с 3:5 в гостуването си на Стяуа от 17-ия кръг на първенството на Румъния. Двата тима изиграха наистина луд мач в Букурещ, но в крайна сметка домакините успяха да измъкнат победата.

Стелистите първи откриха резултата чрез Бреевелд във 2-ата минута, за да се стигне до истинска въртележка в средата на полувремето в рамките само на 4 минути. Ботошани обърна нещата до 1:2 чрез Роман в 26-ата и Мартинус в 28-ата минута, но след това отново Стяуа си върна преднината с голове на Станчу в 29-ата и Таде в 30-ата минута.

Гостите отново изравниха резултата в 55-ата минута члез Кабрера, но тимът от Букурещ реши всичко в своя полза с нови два гола на Корнел Рапа в 68-ата и Станчу в 72-ата минута за крайното 5:3.

В добавеното време Ботошани остана и с 10 човека на терена, след като резервата Мирон получи червен картон.

Така Стяуа събра актив от 30 точки и излезе на 3-ото място във временното класиране. Ботошани пък остава на 11-ата позиция с 13 точки. Лидер е Астра с 36 точки.