Шамари за Реал Мадрид пред дуела с Барса (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид изпусна лидерството в Примера точно преди големия мач с Барселона. Тимът на Рафаел Бенитес претърпя първо поражение за сезона след загуба с 2:3 при гостуването си на Севиля в дуел от 11-ия кръг, игран пред 40 377 зрители на "Рамон Санчес Писхуан". Всичко започна прекрасно за "белите" след магичен гол на Серхио Рамос в 22-ата минута. Попадения на Чиро Имобиле (36), Евер Банега (61) и Фернандо Йоренте (74) осъществиха пълния обрат. Завърналият се след повече от два месеца Хамес Родригес вкара още един гол в добавеното време на мача. Така Реал Мадрид ще влезе в Ел Класико с три точки пасив спрямо новия водач Барселона.

Севиля - Реал Мадрид - 3:2 Гарет Бейл се завърна в титулярния състав след контузия и подпомагаше с нападателните си действия Кристиано Роналдо и Иско. Унай Емери разчиташе на 4-2-3-1 и заложи на Чиро Имобиле в предни позиции поради травмата на Кевин Гамейри.

Севиля - Реал Мадрид - 3:2 Срещата започна с по-агресивна игра на гостите от "Сантиаго Бернабеу". Натискът на "белите", облечени днес в синьо, продължи повече от очакваното и домакините не намираха начин да се опълчат в средата на терена. В десетата минута Кристиано Роналдо беше изведен с далечно подаване в наказателното поле, но Мариано застана на точното място и блокира португалеца. Минутка по-късно голмайсторът от вторник Начо Фернандес нанесе зловещ шут от 20 метра, след който топката разтресе дясната греда на Серхио Рико и се разходи много близо до голлинията.

Севиля - Реал Мадрид - 3:2 В 22-ата минута капитанът на "лос меренгес" Серхио Рамос отбеляза зашеметителен гол със задна ножица. След изпълнение на корнер андалуският бранител намери директно топката с ножичен удар и от 18 метра я оплете в долния ляв ъгъл - 0:1. При падането защитникът получи травма в рамото и се наложи да бъде заменен десет минути по-късно. Огромна част от публиката на "Рамон Санчес Писхуан" освирка кадъра на севилци, напуснал Нервион преди повече от десетилетие.

Севиля - Реал Мадрид В 28-ата "бяло-червените" създадоха първа интересна възможност пред вратата на Кико Касийя. Имобиле не успя да засече остро центриране на Беноа Тремулинас. В 30-ата Бейл отправи мощен удар от 20 метра - Рико внимаваше и изби. В 36-ата андалуският тим изравни след грешка в отбраната на мадридчани при корнер. Топката се разходи около голлинията, а Имобиле от много малък ъгъл прати кълбото в мрежата - 1:1.

Севиля - Реал Мадрид - 3:2 В 40-ата италианският голаджия можеше да отбележи второ попадение. Тремулинас центрира отляво, Йевхен Коноплянка отклони топката, а централният нападател не очакваше тя да стигне до него и я прати в аут. В края на полувремето и двата тима имаха по изгодна възможност, но всичко се размина само с напрежение в наказателното поле и отбити удари.

Севиля - Реал Мадрид - 3:2 Веднага след почивката двата тима създадоха по едно добро положение. В 48-ата минута Витоло нахлу безрезултатно в наказателното поле, а две минути по-късно Бейл шутира в ръцете на Рико. Кристиано Роналдо сякаш се появи в игра след дълга пауза в 56-ата минута. Португалецът направи неточен опит да порази близкия удар от 22 метра. В 61-ата лявото крило на "лос бланкирохос" Коноплянка направи двойно подаване, измъкна се в наказателното поле и сервира топката на крака на Банега, който насочи в мрежата от пет метра - 2:1.

Севиля - Реал Мадрид - 3:2 Роналдо реагира с два удара не от неговия ранг в 67-ата и 68-ата минути. В 69-ата Бейл стигна до самата аутлиния, пусна опасна топка, която не намери адресат. В 72-ата Каземиро отправи много опасен удар с глава след корнер, а Серхио Рико закова ниската топка. Две минути по-късно севилци нанесоха третия си тежък удар в тила на Мадрид. Резервата Фернандо Йоренте се извиси необезпокоявано след центрирано отляво и заби с глава в мрежата - 3:1.

Севиля - Реал Мадрид - 3:2 Този гол даде допълнително самочувствие на домакините. В 77-ата Кико Касийя изби остър шут на Банега от 18 метра. В 80-ата Пепе изби топката малко пред голлинията. До края мадридчани не успяха да се вдигнат на мощен щурм. Все пак появилият се като резерва Хамес Родригес вкара петия гол в мача за крайното 3:2 в полза на домакините. Колумбиецът реализира след отсечен и много точен изстрел от дъгата, при който Серхио Рико не успя да реагира.

Севиля - Реал Мадрид - 3:2 Предстои двуседмична пауза преди голямата испанска схватка между Реал Мадрид и Барселона на "Бернабеу". Севилци взеха скалпа и на каталунците преди месец, но продължават да се представят неубедително през сезона.