И на 37 г. Писаро все още го може (видео)

Месец след като навърши 37 години, Клаудио Писаро показа, че все още го бива за големия футбол, реализирайки първия гол за Вердер (Бремен) при победата с 2:1 над Аугсбург като гост в последната среща от 12-ия кръг на Бундеслигата. Перуанецът вкара с красиво изпълнение от въздуха в 58-ата минута, след като се беше появил като смяна на почивката. Това е първи гол за Писаро при завръщането му в клуба от Бремен.

В 69-ата минута Фин Бартелс удвои преднината на Вердер, с което се реваншира за гредата, която удари през първото полувреме.

Домакините успяха да върнат само едно попадение и то в продължението, след като капитанът Паул Верхаах за пореден път беше точен от дузпа. Наказателният удар, отсъден за игра с ръка на Улисес Гарсия, обаче беше доста спорен, тъй като в никакъв случай не може да се каже със сигурност, че футболистът на гостите се намираше в наказателното си поле.

С тази победа Вердер се отдалечи на 3 точки от опасната зона, където остават Щутгарт, Хофенхайм и Аугсбург, който е последен само с една победа на своята сметка.