Първа загуба за Клоп в Ливърпул, защитата провали мърсисайдци срещу Кристъл Палас (видео)

Ливърпул допусна първа загуба под ръководството на Юрген Клоп, след като отстъпи с 1:2 от Кристъл Палас у дома. Яник Боласие изведе гостите напред в 21-ата минута, а Филипе Коутиньо изравни в 42-ата. Домакините пропуснаха доста възможности да направят обрата пълен, като вместо това допуснаха втори гол в 82-ата минута, реализиран от Скот Дан. Така Клоп усети вкуса на загубата в седмия си мач като мениджър на Ливърпул.

В 21-ата минута Яник Боласие наказа поредната колективна грешка в отбраната на Ливърпул. Първо Морено подари топката на гостите, стигна се до ниско центриране на Заха отдясно, Джан се намеси непохватно в наказателното поле и спря топката за Боласие, който с много силен удар я прати във вратата на Миньоле. Още в 29-ата минута Бентеке можеше да изравни, след като засече с глава центриране от ъглов удар, но Хенеси успя да избие с една ръка. Белгийският нападател пропусна още два шанса в следващите минути, а гол на Бакари Сако бе отменен правилно заради засада.

В 42-ата минута логичното се случи и Ливърпул изравни. Клайн центрира по земя отдясно, Лалана отклони с пета към Коутиньо, който простреля Хенеси - 1:1. До почивката Ловрен и Лейва пропуснаха да направят обрата пълен.

В началото на втората част отново Бентеке имаше две много добри възможности, а Сако пропиля чудесна възможност за Палас. В 73-ата минута Миньоле пък спаси опасен удар на Пънчиън. 1/4 час преди края шут на Лалана от воле срещна ръката на бранител на гостите, но сигнал не последва.

Осем минути преди края Скот Дан попари "Анфийлд", след като бе изпуснат от защитниците на Ливърпул и засече с глава центриране от корнер, Миньоле спаси, но централният бранител на "орлите" отправи втори удар с глава, който бе точен. Коутиньо и Фирмино не успяха да се представят добре в защита в тази ситуация.

Така Кристъл Палас победи за трети пореден път Ливърпул в шампионата. Мърсисайдци са на десето място във временното класиране с 17 точки, докато Палас има две повече.