Зенит се срина в Москва, титлата се отдалечава (видео)

През целия сезон Зенит играе много силно в Шампионската лига и колебливо в първенството на Русия. Днес тимът на Андре Вилаш-Боаш допусна поредната си грешна стъпка, като загуби с 0:2 визитата си на Локомотив (Москва). По този начин питерци пропунаха възможността да се върнат на третото място в класирането и да скъсят изоставането си от ЦСКА (Москва) на 7 точки.

Автогол на Николас Ломбертс и попадение на на Александър Самедов в началото на второто полувреме донесоха победата на "железничарите". Те се изравниха по точки с Ростов на втората позиция и имат аванс от 4 пункта пред Зенит.

Вилаш-Боаш реши да остави сред резервите Аксел Витсел и Олг Шатов и това бе грешка, защото отборът му загуби битката в средата на терена. Питерци бяха по-активни в началото и пропуснаха едно положение, когато Гилерме спаси удар на Александър Рязанцев, но опасните им атаки към вратата на дмакините бяха малко. Локомотивци имаха чудесна възможност да поведат в 20-ата минута. Тогава Самедов намери Алексей Миранчук, който отправи хубав изстрел, но встрани от целта.

Пет минути по-късно Ян Дюрица скочи най-високо в наказателното поле и отправи коварен удар, но Юрий Лодигин успя да избие. Последва пропуск на Байе Ниасе и намеса на Гилерме, който се справи с изстрел на Дани.

В 48-ата минута домкините поведоха. Майкон проби по фланга и центрира остро, Лодигин реагира, но за негово нещастие топката се отби от крака на Ломбертс и влезе във вратата. Десет минути по-късно резултатът стана 2:0. Този път Ниасе напредна отляво и подаде на Самедов, който с помощта на гредата матира Лодигин.

Защитниците на Локо успяваха да се справят с Хълк, а тези на Зенит не съумяваха да спрат бързите Самедов и Майкон. Смените на Вилаш-Боаш не промениха хода на мача и питерци инкасираха трето поражение от началото на сезона.