Дей срещу Алън - кой ще е новият шампион в София?

Световният номер 19 Райън Дей се класира за един от най-значимите финали в кариерата си. 35-годишният уелсец се наложи с 4:2 фрейма срещу Сам Беърд в малко очаквания 1/2-финал между двамата на четвъртия турнир от Европейските снукър серии в София. Така тази вечер в 20,00 часа Дей ще излезе в зала "Универсиада" в мача за титлата срещу Марк Алън. По-рано днес северноирландецът победи с 4:0 части двукратния световен шампион Марк Уилямс.

Сблъсъкът между 68-ия в света Беърд и Дей се превърна в истинска престрелка. 27-годишният англичанин остави в статистиката два халф-сенчъри брейка и една стотачка. Динамита пък завърши срещата с три серии над 50 точки.
1/4-финали от турнира PTC Bulgaria Open в София
Беърд има за какво да съжалява, тъй като имаше авнас от 56 точки в откриващата партия, но въпреки това я загуби. Все пак английският състезател изравни за 1:1 след брейк от 78 точки. Фрейм номер 3 бе за Дей, който блесна с 60 точки, но веднага след това той изгледа чудесните 130 точки на опонента си за 2:2. До края на мача уелсецът доминираше около зеленото сукно. С две серии от 54 и 55 точки той си осигури преднината от 3:2, а след това измъкна и накъсаната шеста част за крайния резулт от 4:2.

Досегашните дуели между Райън Дей и Марк Алън дават предимство на северноирландеца на финала в София. От изиграните до момента 18 мача Алън има 10 успеха. Съдия на сблъсъка за трофея ще бъде Десислава Божилова.