Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Супер Ели и Динамо (Казан) с 4-а поредна победа в Русия (ВИДЕО + СНИМКИ)

Капитанката на женския ни национален волейболен отбор Елица Василева и нейният Динамо (Казан) постигнаха 4-а поредна победа в руската Суперлига. Ели Василева и съотборничките й биха категорично вкъщи  слабака Омичка (Омск) с 3:0 (25:21, 25:21, 25:9) в изтеглен мач от 6-ия кръг, игран снощи.

По този начин шампионките от Казан са на 3-о място във временното класиране с 12 точки след 4 победи и 1 загуба. В следващия 7-ия кръг волейболистките на Динамо (Казан) са отново домакини, но този път на Протон (Балаково). Срещата е чак на 12 декември (събота). Паузата в шампионата е заради турнира за Купата на Русия.

След няколко месеца отсъствие заради контузия в игра за отбора на Динамо (Казан) се завърна звездата Екатерина Гамова. Гамова започна като титулярка, но бе сменена след първия гейм от Дария Исаева. Само за един гейм диагоналът на Динамо завърши с 5 точки (1 ас и 40% ефективност в атака) за успеха.

От друга страна Супер Ели игра цял мач за шампионките и реализира 8 точки (1 блок, 1 ас, 40% ефективност в атака, 20% позитивно и 10% перфектно посрещане).

Най-полезна за Динамо пък стана Елена Юриева с 13 точки (5 блока!!!, 1 ас и 58% ефективност в атака) за победата. За тима на Омичка Олга Ефимова се отчете с 11 точки.