Мъри Стоилов е шампион на Казахстан (ВИДЕО)

Станимир Стоилов за втора поредна година изведе Астана до шампионската титла на Казахстан. В мач от последния 32-и кръг на местното първенство Астана надви с 1:0 като домакин Актобе и завърши на първо място в крайното класиране с 46 точки. Конкурентът на тима на Мъри - Кайрат Алмати, остана с точка по-малко и трябва да се задоволи с втората позиция, въпреки че днес победи с 2:0 у дома Ордабаши. Любопитно за отбелязване е, че старши треньор на Актобе е бившият наставник на ЦСКА Йоан Андоне.

В същото време, Иртиш (Павлодар), който е воден от друг български специалист - Димитър Димитров-Херо, завърши сезона с поражение - 0:1 като гост срещу Атърау. Иртиш зае шестата позиция в крайното подреждане.

Днешната победа на Астана не бе лишена от драма. На тима му трябваше победа, за да триумфира днес, но до 87-ата минута резултатът бе 0:0. Три минути преди края обаче Джуниор Кабананга реализира единственото и шампионско попадение в двубоя. Две минути по-рано пък Сергей Хижниченко от Актобе получи червен картон и във финалния си щурм към титлата футболистите на Стоилов бяха с човек повече на терена.

Станимир Стоилов, който взе точка на Галатасарай и Атлетико Мадрид в Шампионската лига този сезон, за втора поредна година извежда Астана до титлата на Казахстан. Стоилов пое Астана през юни 2014 година, като по това време тимът бе трети в класирането на казахстанския шампионат. 48-годишният български специалист обаче изведе тима на върха и донесе на клуба първа титла на страната в историята му.

Премиер Лига на Казахстан, Шампионска група, последен 32-и кръг, крайни резултати:

АСТАНА - АКТОБЕ 1:0
1:0 Кабананга (87)

КАЙРАТ АЛМАТИ - ОРДАБАШИ 2:0
1:0 Деспотович (65)
2:0 Деспотович (86)

АТЪРАУ - ИРТИШ ПАВЛОДАР 1:0
1:0 Байжанов (39)