Берое се развихри в "Коматево" и удари здраво Ботев Пд (видео)

Отборът на Берое се развихри в "Коматево" и нанесе звучен шамар на Ботев (Пловдив). В 15-ия кръг на "А" група възпитаниците на Петър Хубчев победиха с 3:1 "канарчетата" и по този начин тимът от Стара Загора се изкачи на трето място във временното класирането. Попаденията в днешната среща вкараха Георги Андонов (42), Елиаш (73) и Атанас Зехиров (84). Почетният гол за домакините бе дело на Божидар Васев (90).

Първата опасна ситуация бе чак в 18-ата минута. При изпълнение на пряк свободен удар, Благой Макенджиев не се намеси убедително и изби право на главата на Александър Колев. Нападателят на домакините отправи удар, но стражът на гостите поправи грешката си. В 34-ата минута Спас Делев нацели напречната греда, след отлично изпълнение на фаул.

Първият гол реализира Георги Андонов в 42-ата минута, след прецизно изпълнен фаул с левия крак. В 73-ата минута Елиаш вкара втори гол с глава, след центриране отдясно.

В 82-ата минута "канарчетата" можеха да се върнат в мача, но късметът се оказа верен помощник на Макенджиев. Йордан Христов центрира отдясно, Колев надскочи отбраната на гостите и стреля с глава, но кълбото кацна на горната греда.

В 84-ата минута Атанас Зехиров направи резултата класически с красив гол. Футболистът пое в центъра на терена, премина през двама противникови играчи и с премерен изстрел не остави шанс на Виктор Голас.

В даденото от рефера продължение Васев оформи крайното 1:3 с точен удар по земя.

БОТЕВ ПД - БЕРОЕ 1:3

0:1 Андонов 42