Познат герой зарадва Бетис на "Ла Росаледа" (видео)

Бетис се върна към победите и надви с 1:0 като гост Малага в среща от 11-ия кръг на Примера. Това е общо четвърти успех за отбора на Пепе Мел през сезона и трети на чужд терен. За кой ли път големият герой за "вердибланкос" беше Рубен Кастро, който отбеляза единствения гол в 65-ата минута.

Домакините започнаха по-силно и Шарлиз пропусна да открие резултата. Последваха няколко добри намеси на вратаря на Бетис Антонио Адан, който запази нулевото равенство на "Ла Росаледа" до почивката. Най-чистото положение за гостите имаше Рафаел ван дер Ваарт, но ударът на холандеца бе неточен.

В средата на втората част Франсиско Варела намери Рубен Кастро, който хладнокръвно матира Карлос Камени със седмия си гол за сезона. Веднага след това Шарлиз можеше да изравни, но отново Адан спаси. До края Бетис се защитаваше спокойно и удържа трите точки, които пратиха тима на 9-о място в таблицата.