Ейбар вече е шести (видео)

Отборът на Ейбар продължава впечатляващото си представяне от началото на сезона. Днес тимът на Хосе Луис Мендилибар победи с 3:1 Хетафе и излезе на 6-о място във временното класиране на Примера. Гостите от мадридското предградие пък записаха трета поредна загуба и са 15-и в таблицата.

В началото Чаби Ирурета парира изстрел на Алваро Васкес, а след четвърт час игра Серхио Енрик даде преднина на Ейбар, засичайки центриране от корнер на Саул Берхон. В 22-ата минута Виктор Родригес изравни, а малко по-късно гол на Борха Гонсалес - Бастон беше отменен заради засада.

Ейбар поведе отново в 29-ата минута с втори попадение на Серхи Енрик, а в 60-ата той беше повален в наказателното поле от Дамиан Суарес, който получи директен червен картон. Саул Берхон нямаше проблеми от бялата точка и оформи крайното 3:1.