Резерва измъкна 10 от Лил, Каен вече е втори

Отборът на Лил беше на път да запише нов провал в Лига 1, но късен гол на резервата Джибрил Сидибе донесе равенството 1:1 като домакин на Ница. Защитникът, който се появи като резерва след почивката, отбеляза изравнителния гол за "песовете" в 87-ата минута. Преди това Гаел Даник беше дал преднина на гостите от Корсика, а Софиан Буфал остави Лил с човек по-малко в 83-ата минута.

Приятната изненада на сезона Каен се върна към победите, след като в предишните два кръга записа поражения. Тимът на Патрис Гаранд спечели с 2:1 у дома срещу Гинган и вече е на второ място в класирането, изпреварвайки Лион, Сент Етиен и Анже.

Лориен записа разгромен успех срещу Троа с 4:1 и вече е на шестата позиция. Два гола вкара Бенжамен Муканджо, който се изравни със Златан Ибрахимович на върха при стрелците. Двамата имат по 9 попадения.

Монпелие се оттласна от дъното с победа срещу Нант - 2:1, а новакът Газелек Аячо постигна трети пореден успех - този път срещу Реймс с 2:1, и напусна зоната на изпадащите.