Без голове в първия финален двубой в азиатската Шампионска лига

Дубайският Ал Ахли и Гуанджоу Евъргранд (Китай) завършиха 0:0 в първата финална среща в Азиатската Шампионска лига. Реваншът е на 21-и май. Мачът не предложи кой знае колко емоции, а домакините от Дубай трябва да бъдат щастливи, че ще гостуват в Китай без да са допуснали гол. Повечето положения бяха пред тяхната врата, още повече след червения картон на защитника Абдулазиз Хайкал, който изрита Гао Лин в 84-ата минута.

Бразилският полузащитник на Гуанджоу- Паулиньо на два пъти беше близо до попадение, а Хуан Боуен беше пред гол за своите малко преди края на първото полувреме, но домакините от Дубай в трите ситуации се спасиха. Те разчитаха единствено на крилото Исмаил Ал Хамади, който единствен носеше опасности пред китайската врата.

"Не играхме добре днес. Резултът е справедлив, защото нашият отбор не показа най-доброто от себе си, коментира бразилският треньор на Гуанджоу- Луис Фелипе Сколари.

"Единственото позитивно от днешния мач е, че не допуснахме гол. Не ни беше това целта преди началото на срещата, но от гредна точка на стратегията за втория мач е добро начало, заяви румънският специалист Козмин Оларою, който тренира Ал Ахли (Дубай).

Всъщност за домакините самото участие на финала в азиатската Шампионска лига е сериозен успех, тъй като тимът никога не беше прескачал груповата фаза. Гуанджоу пък си осигури миналата седмица петата поредна титла в Китай и не познава поражението от месец май насам.