Хамбургер ШФ се измъкна с точка (видео)

Тимовете на Дармщат 98 и Хамбургер ШФ сложиха точка на футболната събота в Бундеслигата с 1:1 на "Мерк-Щадион ам Бьоленфалтор". Така след 12 изиграни мача отборите остават в средата на класирането, но опасната зона не е далеч, което означава доста напрегнати моменти до края на шампионата.

"Лилиите" играха по-добре и създадоха повечето опасни положения, но в крайна сметка стигнаха само до точка. Още до 9-ата минута домакините бяха пропуснали три шанса, като първо Константин Рауш удари гредата от фал, след това Сандро Вагнер не успя да засече от 2-3 мера, а след това и Петер Ниймайер не отигра точно центриране отляво, след като беше изпуснат от защитата на "Шпортферайн".

Гостите можеха да открият в 21-ата минута, когато бомбен удар на Марсело Диас се отклони в тялото на футболист на "98", но вратарят Кристиан Матениа показа класа и отрази.

Хамбургер все пак излезе напред и това стана факт в 29-ата минута, когато Пиер-Мишел Ласога вкара от дузпа, отсъдена за нарушение на Ниймайер срещу Михаел Грегорич.

Дармщат успя да изравни две минути след почивката, когато цялата отбрана пред Рене Адлер подцени нисичкия Марсел Хелер и го остави сам, след което Жером Гондорф го намери и последва хладнокръвен завършващ удар в мрежата за 1:1.

След това новаците продължиха да атакуват по-опасно и само късметът помогна на "червените шорти" при няколко ситуации. На отсрещната врата Ласога пропусна "златния" шанс за второ попадение.

С напредване на времето и двамата треньори предпочетоха да съхранят точката, показателно за което е, че вкупом извършиха три смени за бавене на играта в продължението.

Мачът беше много специален за наставника на Хамбургер Бруно Лабадия, който е роден в Дармщат и от там тръгна кариерата му.