Уест Хам и Евертън доказаха, че са във форма (видео)

Отборите на Уест Хам и Евертън, които се представят доста добре в последните месеци, затвърдиха добрата си форма с много добър двубой помежду си, завършил наравно 1:1 на "Болейн Граунд" в "Ъптън Парк". Съперниците си размениха по един гол в края на първото полувреме, а след това имаха възможности и да вкарат още попадения, но такива така и не паднаха и в крайна сметка отборите на Славен Билич и Роберто Мартинес трябваше да се задоволят с по една точка от този двубой. Тя изкачва "чуковете" до петото място в класирането с 21 точки, докато Евертън е осми със 17. Интересен е фактът, че и двата тима изпревариха свои градски и традиционни съперници - съответно Тотнъм и Ливърпул, но могат да бъдат задминати от тях в утрешния ден.

Мануел Лансини откри резултата след половин час игра с изключително красив удар. Аржентинският техничар, който се очертава като откритието на сезона за Уест Хам, препарира Тим Хауърд с прецизно изпълнение, след като отбраната на гостите бе избила удар на Виктор Моузес.

Още преди почивката обаче Ромелу Лукаку възстанови равенството. Той надбяга защитата на домакините за едно извеждащо подаване на Жерард Деулофеу и отбеляза поредното си попадение във вратата на Уест Хам. "Чуковете" са един от най-удобните съперници за белгийския таран, който редовно вкарва срещу тях.

До края на мача Уинстън Рийд с глава стреля над вратата при едно от най-опасните положения в полза на Уест Хам, докато Лукаку пропусна да вкара и втори гол в мача и да донесе успеха на "карамелите". Пропуснатата победа пък не бе единствената лоша новина за домакините, които загубиха един от футболистите си, намиращ се в най-добра форма. Димитри Пайе трябваше да бъде сменен с контузия в 50-ата минута. Интересен е фактът, че заменилият го Мауро Сарате също почувства болки и бе заменен след само 15-на минути на терена.