Лестър догони Ман Сити и Арсенал, Джейми Варди прави история (видео)

Лестър победи с 2:1 Уотфорд на своя "Кинг Пауър Стейдиъм" и се изравни по точки с лидерите Манчестър Сити и Арсенал, които играят утре своите срещи от кръга в Премиър лийг. Голмайсторът на "лисиците" Джейми Варди се разписа в девети пореден шампионатен мач, след като бе точен от дузпа в 66-ата минута. Така той стана първият англичанин, който стига до такова постижение. Сега целта пред него е да изравни абсолютния рекорд на Рууд Ван Нистелрой, който се е разписвал в десет поредни мача в Премиър лийг.

Н'Голо Канте откри резултата в 52-ата минута след груба грешка на Аурелио Гомеш. Стражът на Уотфорд се превърна в големия грешник за своя отбор, след като 14 минути по-късно фаулира Варди за дузпата, която самият нападател реализира. Трой Дийни върна надеждите на "стършелите" 1/4 час преди края, когато също бе точен от бялата точка.

В крайна сметка Лестър записа седмата си победа от началото на сезона и заема трето място във временното класиране с 25 точки. Уотфорд е 11-и с 16 пункта.