Спартак (Плевен) продължава с победите в НБЛ

Отборът на Спартак (Плевен) продължава с доброто си представяне от началото на сезона в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер се наложи при гостуването си на Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 93:82 в среща от V кръг на родното първенство.

След този успех плевенчани са с отличен баланс от четири победи и само едно поражение.

Милован Савич се отличи с "дабъл-дабъл" за победителите - 20 точки и 10 борби, а Веселин Георгиев и Александър Груев добавиха съответно по 20 и 15 точки.

Костадин Маршавелски вкара 22 точки и овладя 11 борби за домакините, а Бошко Йовович вкара 19 точки.

Първите десет минути на мача бяха равнотойни, като разликата в резултата не премина границата от 3-4 точки в полза на един от двата отбора. След края на частта гостите от Плевен имаха крехък аванс от две точки – 22:20, а в началото на втория период момчетата на Александър Дяковски увеличиха преднината си до седем точки след тройка на Маринчешки – 37:30.

В оставащите пет минути на първото полувреме баскетболистите на Академик поеха инициативата и не само стопиха пасива си, но дори и стигнаха до пълен обрат – 48:46 след тройка на Ламбич в края.

В минутите след почивката Спартак определено бе по-добрия от двата състава на терена и заслужено отново излезе напред със седем точки – 74:67 след края на третия период, а в заключителните десет минути играта бе накъсана и изпълнена с много грешки, което бе изцяло в полза на плевенчани, които съхраниха и дори увеличиха преднината си и се поздравиха с крайния успех – 93:82.

Академик Бултекс 99 – Спартак 82:93 (20:22;28:24; 19:28; 15:19)

Академик Бултекс 99: Ламбич, Бачев, Йовович, Харт, Кьосев (Дафинов, Маршавелски, Ставрев, Пенев, Захариев, Кръстев, Михайлов)

Спартак: Величкович, Груев, Георгиев, Савич, Маринчешки (Кръстев, Секулов, Николов, Титов, Франсис)

Снимка: plevenzapleven.bg