Лудогорец с голяма издънка при дебюта на новия треньор (видео)

Отборът на Лудогорец забрави как се победжава в "А" група. Българският шампион се издъни при повторния дебют на Георги Дерменджиев. В мач от 15-ия кръг от родното първенство "орлите" не успяха да победят Пирин, като срещата в Разград завърши при нулево равенство.

Лудогорец бе пълен господар на терена, но така и не успя да намери верния пък към противниковата врата. Футболистите на разградския тим се скъсаха да пропускат голови положения, като номер едно в тази класация бе голмайсторът Клаудио Кешеру. На два пъти и гредите спасиха гостите от Благоевград.

Въпреки че Дерменджиев пое вчера тима и проведе само една тренировка, почеркът му се видя. Лудогорец отново бе слаб, но поне се опитваше да играе футбол и контролираше топката.

Домакините стартираха мобилизирано срещата и още в първите минути упражниха натиск над своя опонент. В 4-ата минута Марселиньо направи за смях бранител на Пирин, като на два пъти го размина като малка гара и подаде към Клаудио Кешеру, който от чиста позиция не успя да отбележи.

В 8-ата минута "орлите" създадоха нова опасност. Витиня центрира остро отдясно, но Вандерсон не успя да засече на метри от вратата.

Три минути по-късно Маркиньос съвсем спокойно можеше да попари амбициите на българския шампион. След изпълнение на тъч, последва колективна грешка в отбраната на "орлите" и топката попадна в краката на халфа на Пирин. Бившият футболист на ЦСКА шутира от удобна позиция без да се бави, но за късмет на разградчани кълбото рикошира и облиза страничната греда.

"Орлите" продължиха да нападат и търсеха с всички сили ранно попадение. В 22-ата минута тимът на Георги Дерменджиев сътвори красива атака, при която Вандерсон намери триково Лукас Саша, който отправи изстрел, но не намери очертанията на вратата.

Надмощието на "зелените" продължи. В 37-ата минута Кешеру пропусна да изведе своя отбор напред от чиста позиция, след като ударът му с глава премина на сантиметри от страничния стълб.

В самия край на първата част Кешеру направи фрапантен пропуск. Румънецът не уцели вратата от 2-3 метра, след центриране отляво и удар с глава.

Статуквото през втората част се запази и Лудогорец продължи да държи инициативата. Възпитаниците на Дерменджиев обаче продължиха да демонстрират голова немощ. В 49-ата минута Марселиньо не остана по-назад и също се нареди на опашката от пропускащи.

Техничарят бе заел добра позиция в наказателното поле, но не успя да нанесе добър удар. Малко по-късно и пред Вандерсон излезе възможност за гол, но халфът се забави и бе париран.

В 55-ата минута Марселиньо нацели горната греда, след изпълнение от пряк свободен удар.

В 66-ата минута Кешеру излезе под ъгъл сам срещу вратаря, но отправи неточен изстрел по диагонала и топката излезе в аут.

В 72-ата минута Витиня проби и върна към Джонатан Кафу, който стреля, но вратарят на Пирин изби. При добавката Лукоки не успя да вкара на празна врата.

В 90-ата минута Кешеру нацели страничния стълб след изпълнение от фаул и резултатът на светлинното табло остана непроменен.

ЛУДОГОРЕЦ - ПИРИН 0:0