Волейболистките на Левски взеха чиста победа над Казанлък Волей

Женският волейболен отбор на Левски победи като домакин Казанлък Волей с 3:0 (25:21, 25:14, 25:20)* в мач от 1-ия кръг на националното първенство на НВЛ за жени, който се игра в столичната зала "Христо Ботев".

Така "сините" стартираха с успех в шампионата, като записаха 3 точки в актива си. Победата е още по-удовлетворяваща за лагера на Левски, след като тимът победи съперника с променен състав.

Домакините от Левски стартираха без 4 основни състезателки, като в състава бяха повечето девойки, а на разпределителския пост дебют направи Гергана Георгиева. В игра не влязаха изобщо разпределителката Петя Баракова и двете опитни посрещачки Кремена Каменова и Славина Колева. Четвъртата, която не стартира - Вероника Бежандолска, все пак се появи в игра в края на първия гейм и помогна на своите за победата. Само в първата част имаше оспорваност, като "розите" започнаха да диктуват играта и дори поведоха с 20:17. "Сините", обаче, не се дадоха и във важния момент показаха своите възможности, като обърнаха резултата и спечелиха гейма. От там насетне в следващите две части волейболистките на Левски доминираха изцяло, като правеха разгромна разлика и затвориха мача с чиста победа.

Най-полезна за Левски стана Ваня Върбанова с 12 точки (1 ас, 42% ефективност в атака и 20% перфектно посрещане), а Мирослава Паскова добави още 11 точки (1 блок, 1 ас и 30% ефективност в атака) за победата. За тима на Казанлък най-резултатна бе Радостина Маринова с 10 точки.

*Статистика: Красимир Канев (скаутмен на Казанлък Волей)