Мъри премина трудно през Гаске

Поставеният под номер 2 в схемата Анди Мъри (Великобритания) се класира за полуфиналите на турнира на твърди кортове в зала от сериите "Мастърс" във френската столица Париж с награден фонд 3,83 милиона евро. Мъри постигна труден успех над 10-ия поставен Ришар Гаске (Франция) със 7:6(7), 3:6, 6:3 за 2:38 часа. Двамата си размениха по три пробива в двубоя.

Олимпийският шампион Мъри поведе с 4:1 в началото на мача, нo Гаске изравни. След това се стигна до тайбрек, в който номер 2 в схемата спечели с 9:7 точки. Във втория сет Гаске взе аванс с 5:2 и изравни резултата. Французинът започна с пробив за 2:1 в началото на решаващата трета част, но Мъри взе следващите два гейма и обърна - 3:2. Британецът измъкна подаването на съперника си за 5:3, след което нямаше проблем да затвори мача.

В спор за място на финала Мъри ще играе с победителя от мача между номер 8 Давид Ферер (Испания) и Джон Иснър (САЩ).