Началото е дадено

Тази сутрин стартира големият международен турнир PTC Bulgaria Open. Нашата страна приема за четвърти пореден път големите снукър звезди.  Зала „Универсиада“ е домакин на всички двубои от 6 до 8 ноември.

Феновете на снукъра знаят, че тази година отсъстват единствено Нийл Робъртсън и Рони О‘Съливан, като Ракетата ще се реваншира на българските фенове с демонстративен двубой в зала „Триадица“ след две седмици срещу Джими Уайт.

От българите само Братислав Кръстев успя да премине през квалификациите и се класира за основната схема. Той ще излезе в събота срещу номер 17 в световната ранглиста Робърт Милкинс от 11:00 часа. Двубоите в петък и събота стартират от 9:30 часа като всеки състезател трябва да спечели трите си двубоя за деня, за да се класира за 1/8-финалите, които започват в неделя. В петък своите двубои започват едни от фаворитите за титлата Джъд Тръмп и Марк Селби.
Втори ден от VICTORIA BULGARIA OPEN 2015
Тази година България  бележи два сериозни рекорда в PTC Bulgaria Open. Половината от всички съдии на турнира ще бъдат българи. 11 от всичките 22-ма рефери са членове на нашата асоциация на снукър реферите. Големият спортен канал "Евроспорт" ще предава на живо всичко от турнира в България от първата до последната минута.

Миналогодишният шампион Шон Мърфи и финалист от последното световно първенство ще защитава титлата си в София само няколко месеца, след като направи серия демонстративни мачове с носителя на трофрея от "Крусибъл" Стюърт Бингам, който също ще вземе участие в турнира.

Джъд Тръмп (2012 г.) и Джон Хигинс (2013 г.) спечелиха първите две издания на PTC Bulgaria Open и определено имат много хубави спомени от нашата страна. Феновете ще могат да се насладят и на прекрасната игра на Марк Селби, който се закани вече да спечели турнира в България.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ МОЖЕ ДО МОМЕНТА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

Снимки: Иван Йочев, Sportal.bg