Реал срази Байерн секунди преди края (видео)

Тройка на Джейси Керъл три секунди преди сирената сломи Байерн (Мюнхен) и донесе победата на Реал (Мадрид) в четвъртия кръг от редовния сезон на Евролигата. Европейските клубни шампиони триумфираха със 101:99 за радост на повече от 9000 зрители по трибуните в “Баркликард Сентър” в испанската столица, след като наваксаха десет точки разлика в последните 240 секунди на двубоя.

Баварците бяха напред с 81:91 четири минути преди финалната сирена, но силен финален щурм на “кралския клуб”, предвождан от Серхио Йул и финиширан от Джейси Керъл, след отлично движение на топката в нападение в последната атака на Реал довърши серия от 20-8, която гарантира победата на испанците.

Фелипе Рейес и Руди Фернандес вкараха по 20 точки за домакините, а Серхио Йул добави 18 точки и 6 асистенции. Героят Керъл завърши с 14 точки (4/7 от тройката), а Густаво Айон се отчете с 8 точки, 8 борби, 6 асистенции и 2 чадъра.

Реал вкара 14 тройки от 29 опита, а освен това направи 28 асистенции. Гостите от Мюнхен също се представиха на ниво с 13 тройки от 27 опита и само 7 отборни грешки, но Фортуна се усмихна на “белите” в края.

За Байерн Нихад Джедович реализира 22 точки, Алекс Ренфро остана с 21, а Кей Си Ривърс приключи с 15.

И двата тима имат по 2 победи и 2 загуби в група А от началото на редовния сезон.