Атлетик отупа здраво Партизан, Божинов и Бандата гледаха от пейката (видео)

Атлетик Билбао записа втора поредна победа над Партизан в група "L" на Лига Европа. Испанският тим бе безпощаден срещу сръбския си съперник и го надигра с категоричното 5:1 на своя "Сан Мамес". Иняки Уилиямс в 15-ата и 19-ата минута, Бенят Ечеберия в 40-ата, Ариц Адурис в 71-ата и Горка Елустондо в 81-ата минута вкараха попаденията за домакините. Оумару в 17-ата минута пък отбеляза единствения гол за гостите. Българите Валери Божинов и Иван Бандаловски изгледаха мача от резервната скамейка и не се появиха в игра.

Двата тима си размениха три попадения в рамките само на 4 минути. Домакините откриха резултата в 15-ата минута, когато Иняки Уилиямс се възползва от груба грешка в защитата на съперника, изскочи очи в очи с вратаря и отблизо отбеляза за 1:0. Само две минути по-късно обаче Оумару бе изведен хубаво на скорост и хладнокръвно възстанови равенството. В 19-ата минута баските отново си върнаха преднината в резултата, като Ариц Адурис получи на границата на аутлинията и върна успоредно на голлинията за Уилиямс, който прати топката в опразнената врата за 2:1.

В 40-ата минута Атлетик успя да увеличи преднината си в резултата, след като Бенят Ечеберия с технично изпълнение от фаул не остави шансове на вратаря Кляич за 3:1. Ариц Адуриц прибави четвърти гол за баските в 71-ата минута, когато с глава простреля вратата след центриране от фаул. В 81-ата минута пък Елустондо оформи крайното 5:1 след хубава контраатака.

Така Атлетик събра актив от 9 точки и се откъсна на първата позиция във временното класиране в групата. Партизан пък вече е трети с 6 спечелени точки до момента.

АТЛЕТИК (БИЛБАО) - ПАРТИЗАН 5:1
1:0 - Иняки (15)
1:1 - Оумару (17)
2:1 - Иняки (19)
3:1 - Бенят (40)
4:1 - Адуриц (72)
5:1 - Елустондо (80)