Ливърпул взе първа победа в Лига Европа, Благо с цял мач (видео)

Aнглийският Ливърпул победи Рубин (Казан) с минималното 1:0 като гост и по този начин регистрира първи успех в турнира през този сезон и общо трети поред в последните седем дни след тези над Борнемут (1:0) и Челси (3:1). Възпитаниците на Юрген Клоп изиграха доста добър мач, със сигурност най-добрия си в Лига Европа през този сезон, и можеха да постигнат дори още по-изразителна победа, но вратарят на домакините Сергей Рижиков направи редица добри спасявания. Единственото попадение във вратата на Рубин отбеляза Джордън Айб в 52-ата минута на срещата.

Българският полузащитник на Рубин Благой Георгиев изигра цял мач за своя тим, но отново нямаше късмета да преодолее Симон Миньоле и да се разпише във вратата на Ливърпул. Българинът бе доста активен в средата на терена, особено преди почивката, но неговите съотборници така и не успяха да създадат опасни положения пред вратата на мърсисайдци.

Още през първата част Ливърпул можеше да води с поне два гола, след като вратарят на руснаците на няколко пъти предотврати сигурни голове в своята врата. Той спаси удари на Роберто Фирмино и Кристиан Бентеке, а в самия край на полувремето спаси и сигурен автогол на своя съотборник Соломон Керквелия, който насочи топката в собствената си врата с глава, но вратарят не позволи влизането й в мрежата. Още в първата минута пък Джеймс Милнър тресна гредата с удар по диагонала.

Тимът на гостите обаче поведе в резултата с гол на Джордън Айб в 52-ата минута. Младият англичанин бе изведен на добра позиция от Роберто Фирмино, напредна добре по дясното крило и с удар от границата на наказателното поле изведе своя тим напред в резултата. Топката, отклонила се в дясната греда, бе недостижима за стража на домакините Сергей Рижиков, който преди почивката направи няколко отлични спасявания, за да запази вратата си "суха".

До края на срещата гостите пропуснаха още няколко добри възможности да отбележат втори гол. Айб се озова за втори път сам срещу вратаря, но прати топката в краката му, а отличните изяви на стража продължиха и след удари на Деян Ловрен и отново Бентеке. Англичаните имаха основателни претенции и за дузпа в своя полза, след като Емре Джан бе съборен в наказателното поле, но съдията не видя положението добре и не отсъди 11-метров наказателен удар.

Въпреки това Ливърпул удържа успеха и с първия си пълен актив от три точки събра общо шест от четири кръга, за да се утвърди на второто място в група "В" на две зад лидера Сион и на три пред третия Бордо.

РУБИН - ЛИВЪРПУЛ 0:1
0:1 - Айб (52)