Джокович не даде сет и на Симон, невероятната серия продължава

Световният №1 Новак Джокович се класира за 1/4-финалите на турнира от серията "Мастърс" в Париж. 28-годишният сърбин срази в третия кръг в поставения под №14 в схемата французин Жил Симон. Джокович, който преследва трета поредна и общо четвърта титла на състезанието във френската столица, записа девета победа от 10 мача срещу французина.

Джокович вече има 19 поредни победи, като в тях не е загубил нито сет. Сърбинът има 36 победи и само 2 загуби в турнири от категорията "Мастърс" този сезон. Сърбинът търси рекорден шести "Мастърс" трофей в рамките на една календарна година. Тази година Джокович има 75 победи и едва 4 поражения на всички турнири, на които е участвал.

Джокович допусна пробив в третия гейм на първия сет, но веднага обърна нещата в своя полза, повеждайки с 4:2. След поредица от пробиви във втория сет Джокович все пак получи възможност да сервира за победата при 5:4. Сърбинът обаче бе пробит за 5-и път в двубоя и Симон изравни за 5:5. Последва обаче 7-ият пробив на Джокович в срещата и малко след това сърбинът затвори със своя сервис мача, който продължи 1 час и 37 минути.

На 1/4-финалите Ноле ще играе срещу финалиста от 2008 година Жо-Вилфред Цонга (Франция) или с шампиона от 2005 Томаш Бердих (Чехия).