Пътят за Рио минава през Берлин! Вижте с кой и кога играе България

Волейболистите от националния отбор на България ще започнат участието си на Олимпийската европейска квалификация в Берлин (Германия) срещу Финландия. Това стана ясно, след като Европейската волейболна конфедерация (CEV) обяви програмата за турнира от 5-и до 10-и януари в зала "Макс Шмелинг".

Както е известно, "трикольорите" се паднаха в изключително трудната Група В заедно с олимпийския шампион Русия, европейския първенец и победител в Световната лига Франция и "Суоми". В Група А на квалификацията в Берлин пък са домакините от Германия, световният шампион Полша, финалиста в Лигата Сърбия и Белгия.

Момчетата на Пламен Константинов ще почиват в първия ден на турнира (5 януари, вторник). Първият мач на България е срещу Финландия на 6 януари (сряда) от 16,00 часа българско време. На следващия ден (7 януари) "лъвовете" играят срещу "Сборная" от 19,00 часа българско време, а на 8 януари (петък) излизат срещу Франция от 18,00 часа българско време.

Първите два отбора в двете групи ще се класират за полуфиналите на квалификационния турнир, където ще играят на кръст, а след това ще има мач за 3-о място и финал. Само победителят от квалификацията в Берлин ще спечели виза за Олимпиадата в Рио 2016. Заелите 2-о и 3-о място отбори пък ще се класират за участие в последната световна олимпийска квалификация в Токио (Япония) през месец май. До този момент четири тима вече си осигуриха участие на Игрите в Рио. Това са домакинът Бразилия, САЩ и Италия от Световната купа в Япония и Аржентина като победител от квалификацията в зона Южна Америка.