Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Шубенков и Хейнова са отличниците в препятствените бягания

Сергей Шубенков и Зузана Хейнова спечелиха вота в категория препятствия в първия етап от гласуването за Атлет и Атлетка №1 в света за 2015 г. в анкетата на IAAF. Шубенков стигна до планетарната титла на 110 метра с препятствия на първенството в Пекин (Китай) с нов национален рекорд на Русия от 12.98 сек.

Хейнова защити световната си титла на 400 метра с препятствия в Пекин. Чехкинята постигна и най-добър резултат в света за сезона в китайската столица - 53.50 сек.

Миналия месец протече първият етап от номинациите. IAAF проведе допитване между Семейството на IAAF - членовете на Съвета на IAAF, националните федерации, членовете на комисии и комитети към IAAF, директорите на турнири, мениджъри, топатлети, журналисти, спонсори. Те трябваше да посочат по един мъж и една жена във всяка от деветте категории: спринтове, препятствия, средни и дълги бягания, шосейни бягания, спортно ходене, скокове, хвърляния, многобой и бягане в пресечена местност.

Водачите в останалите категории ще бъдат обявени в следващите дни. Тримата финалисти за Атлет и Атлетка №1 в света ще бъдат съобщени на 17 и 18 ноември, а победителите ще станат ясни на специалната Гала вечер на IAAF в Монако на 28 ноември.