Дубъл за Бока в Аржентина (видео)

Бока Хуниорс направи златен дубъл в Аржентина. След като преди няколко дни си осигури титлата един кръг преди края на първенството, тази нощ грандът от Буенос Айрес прибави във витрината си и още една национална купа. Това стана факт след победа с 2:0 над Росарио Сентрал във финала. И двата гола за Бока паднаха през второто полувреме, а техни автори станаха Николас Лодейро в 55-ата минута от дузпа и Андрес Чавес в 89-ата минута. В добавеното време пък защитникът на Росарио Хавиер Пинола получи втори жълт картон и беше изгонен.

Финалът се състоя в Кордоба и беше белязан от някои спорни съдийски решения. В началото гол на Росарио беше отменен заради засада, а в 52-ата минута реферът отсъди дузпа за Бока при положение, че нарушението срещу Джино Перуци беше извън наказателното поле. Това не попречи на Лодейро да открие резултата, а в 89-ата минута Чавес оформи крайното 2:0, но при попадението останаха сериозни съмнения за засада.