Драма с щастлив край за Рома (видео)

Рома постигна изстрадана, но много ценна победа с 3:2 срещу Байер (Леверкузен) и вече е фаворит за второто място в група "Е" на Шампионската лига. "Вълците" стигнаха до успеха с гол на Миралем Пянич от дузпа в 81-ата минута, а за нарушението срещу Мохамед Салах защитникът на "аспирините" Йомер Топрак получи червен картон.

Рома поведе с 2:0 до почивката благодарение на точни изстрели на Салах и Един Джеко, но само в разстояние на 5 минути в началото на второто полувреме Адмир Мехмеди и Хавиер Ернандес направиха резултата 2:2. Равенството щеше да е по-изгодно за гостите, но в крайна сметка те не съумяха да го задържат.

В състава на Рома се завърна Даниеле Де Роси, който пропусна загубата от Интер в Серия "А" заради травма. В атака Руди Гарсия заложи отново на Жервиньо, Джеко и Салах, а триото в средата на терена оформиха Де Роси, Раджа Наинголан и Миралем Пянич.

За "аспирините" в предни позиции започнаха Хавиер Ернандес и Щефан Кийслинг, а по двете крила им помагаха Адмир Мехмеди и Хакан Чалханоолу.

След шоуто, което сътвориха преди две седмици, двата отбора бързо показаха, че и днес зрителите няма да скучаят. Първата опасна атака организираха гостите, но след нея последва светкавична контра и гол за Рома. Пас на Един Джеко изведе Салах, който с мощен спринт стигна до Бернд Лено и прати топката под плонжа му. Попадението даде увереност на "вълците", които продължиха да са по-добрият отбор на терена, а защитата на Леверкузен не изглеждаше никак стабилна.

В 21-ата минута Лено спаси удар от фаул на Пянич, а в 29-ата "джалоросите" удвоиха преднината си. Този път пасът бе на Наинголан, а много критикуваният напоследък Джеко хладнокръвно прати топката в мрежата за 2:0. Босненският национал скоро след това можеше да се разпише още веднъж, но стреля над вратата. Гостите от Германия бяха твърде плахи, но все пак имаха една добра възможност да намалят преди почивката, пропиляна от Чичарито.

Втората част започна като първата - с гол, но вече във вратата на Рома. Кевин Кампъл изведе бързия Мехмеди и националът на Швейцария не остави шансове на Шчесни. Това развитие толкова смути "вълците", че само 5 минути по-късно те допуснаха да се стигне до изравняване. Появилият се като резерва Карим Белараби намери с хубав пас Хавиер Ернандес и мексиканецът не сбърка.

До края можеше да се случи всичко, защото защитите и на двата отбора за пореден път показаха, че са изключително уязвими. В 79-ата минута в наказателното поле на Байер настана голямо разбъркване, при което Салах се озова на метър от голлинията и щеше да вкара трети гол, но капитанът на "аспирините" Топрак го изблъска. Естествено, бранителят веднага беше изгонен, а с отговорността да изпълни дузпата се нагърби Пянич. Халфът на Рома издържа на напрежението и донесе така важната победа на своя отбор.

"Вълците" са втори в групата с 5 точки, следвани от Байер с 4 и БАТЕ с 3. В следващия кръг италианският тим гостува на водача Барселона, а в последния приема БАТЕ и тогава може да си гарантира място във фазата на директните елиминации.

РОМА - БАЙЕР (ЛЕВЕРКУЗЕН) 3:2 (2:0)