Бенфика направи гигантска крачка към осминафиналите (видео)

Бенфика надви с 2:1 Галатасарай и оглави еднолично класирането в група "С" на Шампионската лига. Португалският гранд вече има 9 точки в актива си и до голяма степен си гарантира участие във фазата на директните елиминации. За Галатасарай пък шансовете за достигане до осминафиналите минават през задължителни победи срещу Атлетико Мадрид и Астана в последните два мача.

Жонас и Раул Хименес бяха двамата нападатели на Бенфика, а по крилата атакуваха Нико Гайтан и Гонсало Гуедес. Талиска и Андре Алмейда пък действаха в средата на терена.

За Галатасарай на върха на атаката беше Бурак Йълмаз, а Уесли Снайдер, Лукас Подолски и Сабри Саръоглу му помагаха от втора позиция.

Домакините започнаха много агресивно и удари на Гайтан и Гуедес показаха намерението им да стигнат до ранен гол. В 19-ата минута Жонас се промъкна между двама бранители и стреля, но Фернандо Муслера спаси. Малко след това Подолски опита да изненада Жулио Сезар, но изстрелът му беше блокиран от Луизао.

В средата на полувремето ролите се смениха и Галатасарай пое контрола върху мача. Турският тим организира няколко интересни акции по фланговете, но без да създаде сериозни опасности за вратата на домакините. Малко преди почивката играта се изостри и реферът Милорад Мажич набързо вдигна три жълти картона.

В 52-ата минута след центриране от фаул топката беше свалена в наказателното поле и стигна до Жонас, който отблизо откри резултата. Само 6 минути по-късно обаче Лукас Подолски изравни. Билал Киса не успя да овладее паса на Снайдер, но пък това помогна на Подолски и германският национал вкара третия си гол в турнира през този сезон.

Нова грешка в защитата на Галатасарай позволи на Бенфика да изтръгне победата. Това стана в 67-ата минута, когато Луизао остана непокрит в близост до вратата и разстреля Муслера. По този начин лисабонските "орли" си върнаха на турския тим за загубата със същия резултат преди две седмици и вече са много близо до осминафиналите.

БЕНФИКА - ГАЛАТАСАРАЙ 2:1 (0:0)
1:0 Жонас (52)
1:1 Подолски (58)
2:1 Луизао (67)