Монреал и Дрогба близо до финала в Източната конференция

Тимът на Монреал Импакт е все по-близо до финала в Източната конференция в американската Мейджър Лийг Сокър, след като спечели с 2:1 като домакин срещу Кълъмбъс Крю в първи полуфинален мач.

Федерико Игуаин даде аванс на гостите от Кълъмбъс след 33 минути игра, но Монреал изравни преди почивката чрез Патрис Берние. В 77-ата минута резервата Йоан Вегенегас вкара победния гол за Монреал. Костариканецът се появи в игра три минути преди да се разпише.

Така тимът, в чийто редици играе легендата на Челси Дидие Дрогба, е съвсем близо до спора за титлата на Изток, но преди това ще трябва да удържи аванса си в реванша след седмица в Кълъмбъс.

В друг мач от тази нощ Сиатъл Саундърс спечели с 2:1 срещу ФК Далас. Фабиан Кастийо изведе тексаския тим напред в резултата през първата част, но с голове на бившия футболист на Майнц и Леванте Андреас Иваншиц и на Клинт Демпси в заключителния четвърт час Сиатъл стигна до победата.

При равенство или нова победа в ревашнша Сиатъл ще се класира за финала в Западната конференция, където съперник ще бъде един измежду Портланд и Ванкувър. Първият мач между двата тима завърши скучно 0:0.

Във Вашингтон ДС Юнайтед претърпя загуба с 0:1 от Ню Йорк Ред Булс и намали значително шансовете си за класиране за финала в Източната конференция. Единствения гол в срещата реализира Дакс Маккарти в 72-ата минута на мача.