Безобразно слаби! Вече всички ги бият (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи Лудогорец с 2:0 в мач от 14-ия кръг на "А" група. Това е втора загуба на българския шампион в рамките на една седмица, след поражението за купата на България от Локомотив (Горна Оряховица).

След днешния кръг "орлите" вече изостават на четири точки от лидера в класирането Левски. Попаденията в мача бяха дело на двама бивши играчи на "зелените". Димо Бакалов изведе своя тим напред в 64-ата минута, а Емил Гъргоров увеличи аванса в 87-ата.

Лудогорец за пореден път игра безобразно слабо и вече е време ръководството на тима на помисли сериозно за треньорска смяна. Възпитаниците на Едуард Ераносян играха като всичко друго, но не и като отбор. "Орлите" бяха разпиляни, разпокъсани и не успяха да сътворят нищо смислено. В тактически аспект пък разградчани за сетен път бяха пълна катастрофа. Освен това ясно личи, че футболистите не са в добра физическа форма.

През първата част гостите бяха по-дейният тим и натиснаха, но не успяха да създадат нито едно голово положение.

Единствената опасност бе в 42-ата минута, когато Клаудио Кешеру изпълни добре пряк свободен удар, но късметът му изневери и топката профуча на сантиметри от левия стълб. От своя страна пък пловдивчани заложиха изцяло на защитата и рядко минаваха центъра.

През вторите 45 минути Локомотив излезе коренно преобразен. Възпитаниците на Христо Колев заиграха със самочувствие и с всяка изминала минута поглеждаха по-смело към вратата на противника.

В 52-ата минута Александър Тунчев се възползва от центриране на Емил Гъргоров и отправи изстрел отблизо, но кълбото попадна право в обсега на Милан Борян, който неутрализира опасността.

Три минута по-късно Димо Бакалов бе на крачка от попадение, след удар с глава, но Борян показа завиден рефлекс и изби в корнер.

Българският шампион отговори малко по-късно. Марселиньо подаде към Натаналел, който намери прецизно Лукоки. Крилото обаче не успя да зарадва своите съотборници, след като от удобна позиция не намери очертанията на вратата.

Първият гол отбеляза бившият футболист на "орлите" Димо Бакалов в 64-ата минута с топовен снаряд.

Апотеоз на безсилието на Лудогорец бе пропускът на Андрей Препелица в 82-ата минута от три метра с глава.

В 85-ата минута Козмин Моци направи опит да изравни и стреля опасно с глава, но Ел Харуби демонстрира майсторство и спаси.

В 87-ата минута Емил Гъргоров сложи точка на интригата. Бадема оформи крайното 2:0 с майсторски удар по земя.

ЛОКО ПД - ЛУДОГОРЕЦ 2:0

1:0 Бакалов 64
2:0 Гъргоров 87