Освирквания за Попето и Спартак след поредния домакински провал (видео)

Няколко дни след отпадането от Кубан за Купата на Русия, Спартак (Москва) се провали отново. Отборът на Дмитрий Аленичев имаше невероятен шанс да се възползва от грешките на Локомотив (Москва) и Зенит и да се доближи само на точка от второто място, но загуби на собствен терен от Урал с 0:1 и остана на петата позиция. Единствения гол в мача вкара Жерсон Азеведо в 80-ата минута. Малко след това чилиецът беше изгонен, но и това не помогна на домкаините да избегнат поражението.

Ивелин Попов се завърна в състава на Спартак, след като пропусна дербито срещу Динамо (Москва) заради наказание. Българският национал беше много активен и на два пъти беше близо до гола, но в единия случай от удобна позиция прати топката в аут, а в добавеното време стражът на Урал Дмитрий Арапов изби негов изстрел в корнер.

Както беше обещал, Аленичев заложи в стартовия състав на младоците Илия Кутепов и Денис Давидов, но първият сгреши фатално за гола на гостите, а Давидов не направи нищо смислено в предни позиции. Денис Глушаков също разпочарова тотално и беше заменен още в средата на първото полувреме.

Спартак привидно владееше инициативата, но по-чистите положения бяха пред вратата на Артьом Ребров. Преди почивката удар на Едгар Манучарян срещна напречната греда, а после Ребров изби изстрел на Азеведо от няколко метра. Домакините се лутаха пред наказателното поле на Урал и многоходовите им комбинации не водеха до нищо интересно.

С началото на втората част в игра за Спартак се появи и Зе Луиш, но той остана доста изолиран в предни позиции. Единственото рейдовете и хитрите пасове на Ивелин Попов затрудняваха защитата на гостите, но тя действаше безупречно.

След още няколко пропуска на Урал, се стигна до 80-ата минута и перфектното подаване на Александър Сапета към Азеведо, който технично се разписа за 0:1. Секунди по-късно халфът на гостите реагира бурно на решение на съдията Владислав Безбородов и той му вдигна втори жълт картон. С човек повече Спартак натисна, но Арапов изби силен удар на Ивелин Попов в допълнителното време.

След мача Аленичев призна, че нищо в играта на неговия отбор не се е получило, а собственикът на Спартак Леонид Федун заяви, че не е загубил доверието си в треньора и той може да е спокоен за поста си.

Феновете пък не спестиха освиркванията си за своите любимци, които от началото на сезона имат само две победи на "Откритие Арена".