Нефтохимик с втора победа след трудно 3:1 над ЦСКА (ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) записаха втора победа от началото на сезона в Суперлигата, след като надиграха като гости ЦСКА с 3:1 (25:17, 25:23, 28:30, 25:16) в най-интересния мач от 2-ия кръг, игран тази вечер в пълната зала "Васил Симов" в столицата.
ЦСКА-Лукойл Бургас
По този начин момчетата на треньора Петър Дочев са на 2-ро място във временното класиране с 6 точки след 2 победи от 2 мача, с колкото са и шампионите от Марек, но с по-добри показатели. "Червените" пък са 5-и с 3 точки след 1 победа и 1 загуба. В следващия 3-и кръг Нефтохимик е домакин на новака Тетевен Волей, а ЦСКА гостува на Пирин (Разлог). Срещите са в петък (6 ноември) съответно от 18,00 и 17,30 часа.
В началото на първия гейм гостите от Нефтохимик започнаха по-добре и поведоха с 6:3, което принуди Сашо Попов да поиска първото си прекъсване. То даде ефект и "червените" изравниха, а при първата техническа пауза Нефтохимик водеше само с 8:7. След това, обаче, бургазлии отново дръпнаха с 4 точки разлика и Сашо Попов взе още един тайм-аут. Нефтохимик достигна по доста куриозен начин до 16:10, след като направи две поредни точки въпреки лошо посрещане, което играчите на ЦСКА подцениха и бяха изненадани на два пъти. Александър Попов направи една промяна с пускането на юношеския национал Пламен Шекерджиев на мястото на опитния капитан Ивайло Стефанов в търсене на по-добро посрещане. Така "червените" стопиха част от пасива си, но Нефтохимик продължи да диктува темпото благодарение на солидния си блок и вдъхновения Явор Генов. На терена се появи и вторият разпределител Владимир Станков, но бургазлии не се пречупиха и взеха аванс в геймовете след 25:17.
За старта на втората част на терена остана младият Пламен Шекерджиев, но след равностойно начало гостите от Бургас успяха да поведат с 8:5 при първото техническо прекъсване. С много характер "червените" успяха да изравнят при 10:10, но след това отново Нефтохимик поведе с 2 точки и Сашо Попов взе прекъсване. Явор Генов продължаваше със силното си представяне и бургазлии се откъснаха при 16:14. Грешките в тима на ЦСКА зачестиха и въпреки невероятната подкрепа от трибуните играчите на Нефтохимик поглеждаха все по-сериозно към спечелване на втория гейм. В края Сашо Попов пусна в игра и друг юношески национал - Радослав Парапунов. "Червените" скъсиха изоставането си на 20:22 и бяха близо до обрат, но малко не им достигна. В крайна сметка бургазлии спечелиха с 25:23 и поведоха с 2:0.
Третият гейм се превърна в истинска битка, като двата отбора се дебнеха точка за точка. Много силно се представи в тази част Пламен Шекерджиев, който реализира 7 точки, но бе доста полезен и в посрещане. В крайна сметка след истински маратон в края на този гейм, ЦСКА спечели с 30:28 след 29 минути. В четвъртата част бургазлии натрупаха сериозна преднина от началото и въпреки опитите на "червените" да се върнат, Нефтохимик се поздрави с втората си победа след убедително 25:16.
Най-полезен за Нефтохимик стана Мартин Пенев с 18 точки (6 аса!!!, 2 блока, 53% ефективност в атака и 22% перфектно посрещане), а Петър Христов заби още 16 точки (2 аса и 54% ефективност в атака) за победата. За тима на ЦСКА Пламен Шекерджиев (4 аса, 61% ефективност в атака и 32% перфектно посрещане) и Яни Георгиев (2 блока, 2 аса, 33% ефективност в атака и 39% перфектно посрещане) реализираха съответно 15 и 12 точки.
ЦСКА - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 1:3 (17:25, 23:25, 30:28, 16:25)
ЦСКА: Георги Сеганов 4, Веселин Илиев 5, Яни Георгиев 12, Ивайло Стефанов 1, Христо Цветанов 9, Тодор Костов 7 - Антон Василиев-либеро (Пламен Шекерджиев 15, Владимир Станков, Радослав Парапунов 11, Михаил Вълчовски-либеро)
Старши-треньор: Александър Попов
НЕФТОХИМИК 2010: Иван Станев 1, Петър Христов 16, Явор Генов 11, Мартин Пенев 18, Стоян Самунев 6, Николай Къртев 13 - Андрей Николов-либеро (Стоян Златев, Георги Петров 3)
Старши-треньор: Петър Дочев.

Статистика: Методи Шопов (скаутмен на ЦСКА)