Ново унижение за Партизан, Божинов влезе като резерва

В среща от 16-ия кръг на сръбското първенство отборът на Металац (Горни Милановац) победи Партизан с 1:0 с гол от дузпа на Неманя Младенович в 17-та минута. Малко след последния съдийски сигнал на мача в Горни Милановац сръбската преса бе единодушна: "Кошмарът за Партизан продължава".

След 16-ия кръг шампионите изостава с цели 19 точки от лидера и голям местен съперник Цървена звезда и има само теоретични шансове да защити шампионската си титла. Отборът на звездашите е начело във временното класиране на сръбското първенство с 44 точки, следван от Борац (Чачак) - 30 точки, Партизан (Белград) - 25 точки, и др.

В 29-та минута отборът на Партизан остана с човек по-малко, след като Милан Остоич получи втори жълт и съответно червен картон. Новият старши на Партизан Любинко Друлович за мача срещу Металац предпочете да пусне в нападение 18-годишния нападател Иван Шапонич вместо българския национал Валери Божинов. В желанието си да промени негативния изход на мача Друлович все пак пусна на терена Божинов в 73-та минута на мястото именно на младия талант. Българският защитник на белградския тим Иван Бандаловски не взе участие в днешния мач в Горни Милановац.

снимка: partizan.rs