Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Тетевен Волей с историческа първа победа в Суперлигата

Новаците във волейболната Суперлига на България от Тетевен Волей записаха първа победа за радост на повече от 400 зрители, които препълниха зала "Георги Бенковски" за дебютния домакински мач в елита. Волейболистите на Тетевен надиграха коравия тим на Арда (Кърджали) с 3:1 (25:20, 25:23, 9:25, 25:23) в мач от 2-ия кръг, с което хвърлиха в екстаз феновете в планинското градче.

Отборът на Петър Мечкаров започна повече от добре срещата, като поведе с 2:0 гейма след 25:20 и 25:23. Играчите на Иван Халачев тогава реагираха и в третата част стартираха с ударна преднина от 8:0. Това повлия на тетевенци и те не успяха да се отърсят, като отстъпиха с разгромното 9:25. В четвъртия гейм след здрава борба за всяка една точка, в крайна сметка с победата се поздрави Тетевен Волей след 25:23.

Така след два мача Тетевен Волей има победа и загуба и актив от 3 точки, точно както и Арда (Кърджали). В следващия 3-и кръг Тетевен гостува на Нефтохимик 2010 (Бургас), а Арда приема вицешампиона Добруджа 07 (Добрич). Срещите са в петък (6 ноември) от 18,00 часа.