Валенсия с класика в дербито за честта на града (видео)

Отборът на Валесия спечели категорично с 3:0 срещу Леванте в градско дерби от десетия кръг на Ла Лига. Пако Алкасер (64 - дузпа), Софиан Фегули (72) и Закария Бакали (79) отбелязаха за успеха на тима на Нуно Санто. С успеха "бяло-черните" се изкачиха до шестата позиция, докато "гранотас" с новия си треньор Руби остават на дъното.

През първата част и двата отбора имаха добри шансове за гол, като две попадения на "лос че" правилно не бяха зачетени. Хосе Моралес и Пабло Пиати застрашиха двамата вратари до петата минута. В 17-ата Роджър Марти нацели греда след много добро вклиняване между двама защитника. В 19-ата Тоньо Гарсия беше близо до попадение, а стотина секунди по-късно Софиан Фегули опъна мрежата след правилно вдигнат флаг за засада.

В 26-ата Хуанфран не можа да се разпише за "синьо-червените", оставен сам на втората греда при корнер. В 30-ата страничният рефер отново беше прав и назначи засада при попадение на Пако Алкасер. "Деветката" на "прилепите" и Пиати изпуснаха до края на полувремето.

В средата на втората част гостите от "Местайя" си спечелиха дузпа. Фегули падна в наказателното поле след контакт с вратаря Рубен Мартинес, а Пако Алкасер отбеляза от бялата точка. В 72-ата Фегули вкара второ попадение след асистенция на Алкасер пред погледа на безпомощния Рубен - 2:0. Седем минути по-късно Бакали оформи крайния резултат след трети гол. Резервата отбеляза страхотно попадение, изненадвайки вратаря с шут извън наказателното поле.

Снимка: La Liga